Już kolejny rok z rzędu Wrocław mógł jako miasto o charakterze turystycznym, pochwalić się bardzo dobrymi informacjami, a mianowicie tymi na temat ogromnego zainteresowania przez osoby, jakie zdecydowały się je odwiedzić. Oczywiście jest to symbioza, jaka przynosi zamierzony efekt z jednej strony potencjalny turysta nie musi się martwić o atrakcję czy samą infrastrukturę, z drugiej zostawia on tutaj swoje pieniądze jak i zyskuje samo miasto.

Można zatem powiedzieć, iż w końcu branża turystyczna wrzuciła we Wrocławiu kolejny bieg, nie mówimy już o kryzysie czy marazmie, lecz niemal całorocznym napływie turystów, którzy pragną poznać to miasto, w pełnym tego słowa znaczeniu. Starówka, zabytki architektoniczne, muzea, kościoły, zamki oraz atrakcyjne miejsca które warto zobaczyć, to tylko kilka z pomysłów na to jak ewentualny turysta może zaadoptować tutaj swój czas.

Także branża rozrywkowa czy kulturowa doceniła fakt, jakim jest turystyka w pełnym tego słowa znaczeniu, dostrzegają swoiste możliwości jakie w tym zakresie bez wątpienia mogą wykorzystać. Setki tysięcy turystów całego roku, jest zainteresowana Wrocławiem jako miejscem, w jakim planują spędzić swój urlop czy zwyczajnie poznać, dlatego dobrze, iż wykorzystuje się takową szansę.