Producenci mebli powinni tak dywersyfikować swoją produkcję, aby móc usatysfakcjonować każdego klienta. Meble powiem nie tylko są kupowane przez osoby, które chcą wyposażyć swoje mieszkania, ale także przez biura, sklepy, czy urzędy. I wcale nie jest tak, że różne egzemplarze będą się sprawdzały w każdym przeznaczeniu.

Przykładowo szafki szkolne muszą się charakteryzować innymi cechami, niż te szafki, które byśmy sobie ustawili w domu. Przede wszystkim nie muszą one być bardzo eleganckie, za to najważniejszym warunkiem jest ich funkcjonalność. W istocie szafka szkolna może przypominać te meble, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne były w polskich domach, ale poznikały z nich, bo były uznane za zbyt powszednie. Wygląd nie jest główną cechą, jaką ma mieć szafa do szkoły. Mało tego.

Pomyśl o szafce szkolnej we Wrocławiu

Nawet jest wskazane, aby jej konstrukcja była bardzo prosta. Bo na przykład w klasach z nauczaniem początkowym w szkołach podstawowych dzieci będą mogły same ją przyozdobić obrazkami, czy innymi materiałami, przygotowywanymi w trakcie lekcji plastyki. Szafki szkolne więc wcale nie będą nieprzyjazne dzieciom, jeśli nie będzie na nich całej w tym przypadku zbędnej sztukaterii.

Same w sobie powinny być przez meblarza tak zbudowane, aby uniemożliwić korzystania z nich dzieciom bez zgody nauczyciela. Zamykanie ich na klucz we Wrocławiu, do którego dostęp będzie miał tylko wychowawca, jest w tym przypadku niezbędne. Muszą być też odpowiednio solidne. Czasem dzieci są bardzo żywe i mogłyby je uszkodzić, nie zrobią tego, jeśli szafki będą mocne.