Od dawien dawna wiadomo, ze człowiek jest wzrokowcem i w związku z tym na przykład lepiej zapadają mu w pamięci obrazy, niż tekst. Dlatego też zawsze reklama wizualna była dużo bardziej skuteczna, niż jakiekolwiek inne formy promocji. W związku z tym właśnie postrzeganiem świata przez człowieka praktycznie tylko wzrokiem, takie triumfy święci na świecie obecnie telewizja, oraz internet, w którym przecież jest całe mnóstwo różny statycznych i dynamicznych obrazów.

Zapaść w pamięci weWrocławiu

Również reklama wizualna jest tam bardzo często pojawiającym się zjawiskiem, które jest coraz bardziej powszechne. Z kolei w książkach trzeba czytać tekst i wszystko sobie wyobrażać, więc automatycznie przestają być tak bardzo popularne właśnie, jak inne środki przekazu, typu reklama wizualna. Ta forma marketingu stała się tak bardzo popularna, że firmy wydają bardzo grube pieniądze, aby tylko ich reklama wizualna mogła zostać puszczona w telewizji w godzina wieczornych, czyli największej oglądalności.

Sama zaś telewizja jest medium, które nie poniosło większych strat z powodu kryzysu, ponieważ wciąż wiele firm właśnie chce tam mieć reklamę, nie zaś w innych środkach przekazu masowego, tak jak na przykład gazety. Tak więc reklama wizualna ma się bardzo dobrze i mało tego, rozwija się jeszcze bardziej. Kolejnym miejscem bowiem, gdzie może być bez problemu emitowana, jest internet, a szczególnie te strony, które oferują hostingi wideo filmów. Coraz więcej tego typu filmików, zanim się rozpocznie ich oglądanie, mają na początku reklamy zamieszczone.