Badania czytelnictwa książek we Wrocławiu pokazują, że w skali innych miast takich osób nie jest za dużo. Regularnie po książki sięga tylko jedna dziesiąta społeczeństwa, zaś jedna trzecia, czy może czterdzieści procent przeczytało przynajmniej jedną pozycję w roku.

Jest jednak też sporo kolekcjonerów książek

A tym z całą pewnością do domu przydadzą się regały biblioteczne. Z całą pewnością warto je ustawić w głównym pokoju, czyli w salonie, ponieważ będzie to najlepsze miejsce na ich ekspozycję. Książki wszak są taką rzeczą, którą warto się chwalić.

A na szczęście, chociaż wiele osób już nie czyta powieści, to jednak wiele je kolekcjonuje, dlatego regały biblioteczne można spotkać praktycznie w każdym domu. Są one praktycznie od zawsze niezbędnym elementem wyposażenia każdego mieszkania, przynajmniej właśnie w tym pokoju, w którym przyjmuje się gości.

Zawsze przecież książki mogą być

Przyczynkiem do ciekawej dyskusji towarzyskiej we Wrocławiu, a regały biblioteczne i ich zawartość pozwoli to uskutecznić, ponieważ znajdzie się tam zawsze coś, o czym warto porozmawiać. Szczególnie, jeśli dość często odwiedza się księgarnie i stara się mieć na półkach wszystkie nowości.

A że wychodzi ich sporo, to niedługo nasze regały do bibliotek przestaną wszystko mieścić. Lepiej więc zawczasu się ubezpieczyć i pomyśleć na tym, jak można zmienić swoje mieszkanie i gdzie jeszcze dostawić nowe regały na książki. Może gdzieś się znajdzie jakieś miejsce. Niekoniecznie wtedy już musi to być pokój dzienny. Do książek, które są szczególnie lubiane, przyda się sypialnia.