Chcąc mieć ładny trawnik, trzeba nauczyć się o niego odpowiednio dbać, o czym we Wrocławiu dobrze wiemy. Ponieważ na rynku znajdzie się wszystkie niezbędne produkty i narzędzia, które to umożliwiają, a w samym internecie są rzetelne poradniki, za które nawet nie trzeba będzie płacić, nie powinno to być zadanie trudne. Również na moim blogu można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na tematy związane z utrzymaniem trawnika, wykorzystaniem podkaszarki, nawozów naturalnych i wielu innych rzeczy.

Piszcie śmiało w komentarzach, o czym jeszcze chcielibyście poczytać, bardzo szybko będę starał się uzupełniać mój blog.

Pierwsza sprawa przy odpowiednim zadbaniu o trawnik, to jego koszenie. Nie można kosić trawy za nisko i zbyt rzadko. Niestety na wielu ogródkach we Wrocławiu tak to wygląda. Na szczęście używanie podkaszarki temu zapobiega, bo wręcz trzymając ją w rękach, ma się tendencję do tego, aby nie była ona zbyt wysoko. To kolejna ważna sprawa, jaką koniecznie trzeba mieć na uwadze, to podlewanie trawnika.

Zrób to sam

Oczywiście podkaszarki na ten czas powinny być z niego zabrane, ponieważ zamoczone mogą ulec uszkodzeniu, pomijając już takie kwestie, jak wywołanie zwarcia i awaria sieci elektrycznej w naszym domu. Trawę zawsze powinno się podlewać, gdy jest susza i naturalny opad atmosferyczny nie może tego zrobić za nas, ale również nie można przesadzać z ilością wylewanej wody, aby trawa nie gniła.

Podlewanie i podkaszarki to dwie sprawy, zaś trzecią istotną kwestią jest oczywiście zadbanie o to, aby trawa rosła bez żadnych chorób i infekcji, a sama roślinność była na nie odporna. Ja we Wrocławiu o to dbam. W tym przypadku przyda się stosowanie nawozów naturalnych, a jeśli z jakiś powodów będzie to konieczne, nawet oprysków sztucznych. Trzeba obserwować trawnik i jeśli trawa z jakiś powodów zacznie schnąć, szybko trzeba reagować.