Terapia par to fajna sprawa

Każda para może mieć problemy w relacjach


Na szczęście, jeśli okazuje się, że nie da się zaradzić im samodzielnie, z pomocą przyjdzie terapeuta par. Problemy mogą być naprawdę różne. Od teoretycznie błahych typu nie traktowanie poważnie obowiązków domowych przez jednego z partnerów, to te już zdecydowanie skomplikowane, jak zdrada małżeńska, problem z używkami, czy pewna część ciała na boku, co zwykle jest wadą postawy u mężczyzn.

– Co ciekawe jest, przychodzą do nas różne pary – zdrada nam znany psycholog prowadzący terapię małżeństw i innych par.

Każde małżeństwo może wyjść z problemówTwierdzi on, że często już na samym początku związku, nawet w pierwszych dwóch latach zdarzają się nieporozumienia między dwiema połówkami, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie i zwracają się o pomoc do psychoterapeuty aby właśnie rozpocząć terapię par.

Takie wspólne spotkania polegające na rozmowie we trójkę, w której psycholog naprowadza małżonków w trakcie terapii na odpowiednie rozwiązania, są naprawdę bardzo pomocne.

Potrafią one uratować związek, który powierzchownie chyli się ku rozstaniu ale w głębi obojga ludzi doskonale zdaje sobie sprawę, że chcieliby tego uniknąć. Terapeuta par pomaga jednak nie tylko osobom, które są na początku swojej drogi w związku, ale również wszystkim innym parom, które potrzebują pomocy.

Terapia par przyda każdemu małżeństwu


Oni są już po terapii parStandardową sytuacją jest wieloletnie pożycie małżeńskie, w którym dochodzi już do pewnego rodzaju wypalenia. Poupada życie seksualne w parze, małżonkowie tracą wspólne zainteresowania. Jednym zdaniem: zaczynają żyć obok siebie. Sporo dowiesz się o tym na pewnej stronie z Wrocławia.

To bardzo niebezpieczna sytuacja, ale absolutnie nie jest ona nieodwracalna. Dobry terapeuta par będzie umiał razem z takim małżeństwem wyciągnąć na wierzch wszystkie zagadnienia, nierzadko te ukrywane przez wiele lat wspólnego teoretycznie szczęśliwego małżeństwa.

Jeśli więc macie problem w swoim związku i nie wiecie, jak się za niego zabrać, a jednocześnie oboje chcielibyście w tym związku jeszcze być, koniecznie zwróćcie się do psychologa, który poprowadzi was przez skuteczną terapię par. W takich miastach jak Wrocław bez problemu znajdziecie odpowiednią osobę, ale również na prowincji nie będziecie mieli z tym problemu.